چگونه حسگرهای ترافیک کار می کنند؟

هر سیگنال چراغ راهنمایی یا یک تایمر یا سنسور است که به آن کمک می کند تا جریان ترافیک مستقیم را کنترل کند. در شهرهای بزرگی که وسایل نقلیه تقاطع های جاده ای را در سراسر ساعت عبور می دهند، معمولا ترافیک توسط چراغ های راهنمایی می شود که از تایمر استفاده می کنند.

اما در حومه ها و جاده های شهر، سنسورهای سیگنال ترافیک (آشکارسازها) معمولا ترجیح داده می شوند، زیرا آنها نه تنها جریان ترافیکی نا متناسب را مدیریت می کنند بلکه همچنین تشخیص می دهند که اتومبیل ها در تقاطع ها چگونه وارد می شوند، زمانی که چندین اتومبیل در تقاطع انباشته می شوند و زمانی که اتومبیل ها وارد خطوط به نوبه خود

این سنسورها از فن آوری های مختلف از حلقه های القایی، رادار مایکروویو، دوربین ها، لیزرها و شلنگ های لاستیکی پر از هوا استفاده می کنند.

حلقه های القایی

ابتدا، قابل اعتماد و رایج ترین
سنسورهای ترافیک، حلقه های القایی هستند. حلقه های القایی سیم پیچ هستند که در سطح جاده قرار گرفته اند تا تغییرات القایی را شناسایی کرده و آنها را به مدار مدار حسگر انتقال دهند تا سیگنال ها تولید شوند.

حلقه معمولا با یک فرکانس مشخص از یک ژنراتور تغذیه می شود و موجب ایجاد میدان مغناطیسی القا شده می شود. و به عنوان میدان مغناطیسی به دلیل جریان پیوسته جریان ادامه می یابد، کویل ها به یک میدان قوی تر می رسند که می تواند برای یک دوره زمانی حتی بعد از باز شدن سوئیچ ادامه یابد.

اینجا را بخوانید

برای ایجاد یک حلقه القایی برای دستیابی به القایی بیشتر و تشخیص ترافیک بیشتر قابل اطمینان است، باید دارای چند سیم پیچ و یک هسته آهن (مغناطیسی) باشد. هسته مادهیی است که سیمهای کویل پیچیده شده است.

هنگامی که کویل ها در شیار قرار می گیرند و با ترکیبات لاستیک پوشانده می شوند، مقدار خاصی از القایی تولید می کنند که می تواند با استفاده از یک متر اندازه گیری شده اندازه گیری شود.
اما هنگامی که یک ماشین متوقف می شود و یا درایو بیش از حلقه، فولاد بزرگ (مواد فلزی) تشکیل بدن از ماشین به عنوان هسته حلقه القاء عمل خواهد کرد. از آنجایی که فولاد یک ماده مغناطیسی است، القای این حلقه را افزایش می دهد و باعث تغییر در جریان جریان از طریق مدار سنسور می شود.

بنابراین، هنگامی که تغییرات در میدان مغناطیسی توسط کنترل کننده سیگنال توسط کویل های سیم انتقال می یابد، آنها باعث تغییر در سیگنال ترافیک می شوند.

حلقه های القایی چندین مزیت ارائه می دهند. آنها تحت تأثیر آب و هوا قرار ندارند و کاملا ایمن به مثبت های تصادفی غلط هستند.

آنها همچنین می توانند بخش های طولانی این خطوط را پوشش دهند و می توانند با توجه به نیازهای کاربر محلی شوند.
با این وجود، ممکن است به علت جزئی بودن دوچرخه های فلزی، آنها ترافیک دوچرخه را شناسایی نکنند.

آشکارسازهای رادار رادیویی

این دستگاه ها یک جسم بزرگ را به سمت یا دور از آنها کشف می کنند و در مقایسه با حلقه های القایی استفاده از آنها افزایش می یابد. آنها نور را تشخیص نمی دهند که احتمالا جای تعجب برای همه رانندگان تاکسی است که در آنجا نشسته اند چراغ های خود را می بینند و امیدوارند که چراغ ها سریعتر شوند.

آشکارسازهای مایکروویو که برای استفاده از "زمین" استفاده می شوند، طراحی شده اند تا جنبش وسیله نقلیه را در یک زمینه از پیش تعیین شده تشخیص دهد و سرعت وسیله نقلیه آن بیش از سه مایل در ساعت است.
انتخاب سیستم های حلقه استقامتی در مقایسه با سیستم های مایکروویو تحت تاثیر تعدادی از عوامل مختلف قرار گرفته است. به طور معمول روش تشخیص توسط ملاحظات عملیاتی غالب تعریف شده است که می تواند از سایت به سایت متفاوت باشد.

به عنوان مثال، جایی که مانع در شکل اشیاء حلق آویز سربار و یا شدت آب و هوا شایع است، حلقه های القایی معمولا به کار می روند.

با این حال برای موقعیت های کمتر سخت گیر، سیستم های رادار
مایکروویو بیشتر و بیشتر استفاده می شود، زیرا نصب و تعمیر و نگهداری روزانه راحت تر است.

تشخیص ویدئو

تشخیص ویدئو شامل استفاده از دوربین های متصل به کارت های تخصصی است که با "مناطق تشخیصی" تعریف شده توسط نرم افزار تشخیص وسایل نقلیه تخصصی تعبیه شده است. به عنوان مثال، دوربین های تشخیص ویدئوی قطبی نصب شده بر فن آوری های ویدئویی برای تشخیص اتومبیل متکی هستند. سنسورهای تصویر ایده آل برای سطوح جاده ای هستند که حلقه های القایی برای نصب غیرممکن است، مانند سطوح ماسه و سطوح بدنه جاده.

با این حال، سنسورهای تصویر کمتر محبوب هستند، زیرا آنها نسبت به آب و هوای بد آسیب پذیرتر هستند، تمایل به ثبت مثبت کاذب را دارند، زیرا منعکس کننده چراغهای خودرو و سایه خودروها در خطوط همسایه است و نیاز به کارت های گران تر دارند.
دیگر سنسورهای ترافیک نور

تشخیص وسایل نقلیه ژئومغناطیس با استفاده از تغییرات در زمینه های مغناطیسی بر روی سیستم های چراغ راهنمایی برای تشخیص ماشین ها، روش رادار وسایل نقلیه در حال حرکت را تشخیص می دهد (هرچند که برای شناسایی عابران پیاده به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا رادار ها به ندرت غیرقابل حرکت هستند) و روش لیزر فاصله خودرو را از تقاطع اندازه گیری می کند. (یا سطح جاده).

برای اطلاعات بیشتر در مورد چراغ راهنمایی و یا برای نقل قول از نصب سیستم ترافیک بسیار خودتان، لطفا دریغ نکنید که از طریق تلفن، فکس و ایمیل به ما بپیوندید؛

تلفن: 08450 77 77 78

فکس: 08707 55 46 00

ایمیل: sales@automatesystems.co.uk

توییتر:automatesystems

منبع :automatesystems.co.uk