9 بزرگترین برجسته از اپل WWDC 2019


iOS، macOS، iPadOS، tvOS، watchOS و سپس بعضی از آنها
توسط natt garun @ nattgarun 3 ژوئن 2019، 4:11 بعد از ظهر EDT
اشتراک گذاری

در WWDC 2019، اپل اعلام کرد که تعداد زیادی از به روز رسانی های نرم افزاری به سمت دستگاه های خانواده اپل، از جمله آیفون، اپل، دسکتاپ و
لپ تاپ های مک، Apple TV و اپل دیده می شود. همچنین اعلام Mac Pro جدید، یک دستگاه محاسباتی قدرتمند است که از سال 2013 تجدید نشده است.

در اینجا یک خلاصه سریع بزرگترین برجسته ها از سخنرانی دو ساعته است.
iOS 13 حالت تاریک و برنامه های به روز رسانی را به ارمغان می آورد

حالت تاریک برای iOS رسمی است. این خیلی خوشایند بود که در مخاطبان صدای سوزنی وجود داشت. بسیاری از برنامه ها به روز رسانی های کوچک را دریافت می کنند: در حال حاضر نیز پیامک های swipeable در پیام ها و مخاطبین پیشنهادی برای زمانی که چیزهایی را با کسانی که بیشترین پیام را می نویسید اشتراک گذاری می کنید. برنامه موسیقی همچنین یک شیوه ی صوتی ارائه می دهد که نشان می دهد کلمات در کنار آهنگ زندگی می کنند. Memoji ابزار شخصی سازی بیشتری را می دهد، مانند گزینه های آرایش جدید، مدل مو، و لوازم جانبی.

یادآوری ها یک تازه سازی بزرگ را به دست آورده اند. به عنوان مثال، اگر کسی را در یک یادآوری تگ کنید، این یادآوری را نیز بعدا زمانی که این تماس را ارسال میکنید، زمانی که وقت آن رسیده است که در مورد آنچه قبلا ذکر کرده بودید، دریافت کنید.

نقشه ها به روز رسانی بسیار بزرگتری را ارائه می دهند که نقشه های دقیق تر و میانبر روی صفحه راه اندازی را نشان می دهد که مکان های مورد علاقه و مجموعه مکان های ذخیره شده را نشان می دهد. هنگامی که روی یک مکان ضربه بزنید، عکس عکس خیابانی بالا را می بینید که می توانید آن را بزرگنمایی کنید و به 360 درجه نگاه کنید و یا دوباره به سفر در جاده بروید. همچنین زمانی که مسافرت می کنید، یک حالت برای ارسال تخمین زمان ورود شما به دوستان وجود دارد.

برنامه عکس در حال حاضر یک حالت مرتب سازی عکس است که عکس های شما را به روزها، ماه ها و سال ها تقسیم می کند تا بتوانید تصاویر خود را مرتب براساس جدول زمانی مرور کنید. هر بخش با یک حلقه برجسته و یا عکس / فیلم بالا جدا شده است.

توسعه دهندگان می توانند امروز بتا برای iOS 13 دسترسی پیدا کنند و مردم بتوانند در ماه جولای آن را امتحان کنند. نسخه نهایی مصرف کننده برای همه در پاییز وارد خواهد شد.
پروتکل های امنیتی جدید برای مجوز های HomeKit و برنامه

اعلان های امروز همچنین افزایش امنیت از مجرمان شخص ثالث را: شما هم اکنون می توانید انتخاب کنید که برنامه ها هر زمان که بخواهید اطلاعات مکان خود را به شما بدهد، از شما بخواهید - هر گاه iOS، دسترسی به آن اطلاعات را قطع کند تا برنامه نیاز به آن باشد برای عملکرد اپل همچنین ویژگی خاصی را برای ورود به سیستم خود دارد که با استفاده از شناسه Face ID دستگاه شما برای ورود به برنامه ها و سرویس های مختلف می باشد. شما حتی می توانید برای اشتراک گذاری یا پنهان کردن آدرس ایمیل خود استفاده کنید و اگر تصمیم به پنهان سازی آن داشته باشید، اپل یک حساب ایمیل تصادفی ایجاد می کند که اطلاعاتی را از شخص ثالث به ایمیل واقعی شما منتقل می کند.

پروتکل های امنیتی گسترده ای برای HomeKit نیز وجود دارد که شامل یک حالت جدید امنیتی امن است که قبل از ارسال این اطلاعات به ابر رمزگذاری می کند. اپل 10 روز بدون ضبط کردن در ذخیره سازی iCloud خود را ارائه می دهد. اپل همچنین پشتیبانی از رمزگذاری مشابه را به روترها ارائه خواهد داد، همچنین با شرکایی مانند Linksys، Eero و Spectrum Charter.
سیری اکنون دارای صدای طبیعی تر است، با ویژگی های جدید در CarPlay و AirPods

سیری یک صدای کمی دارد. دستیار صوتی در حال حاضر به طور کامل توسط یک تکنولوژی متن به گفتار عصبی به جای یک ضبط مبتنی بر انسان ساخته شده است.

پشتیبانی سیری در سایر
دستگاه های اپل مانند AirPod پشتیبانی می شود. در earbuds بلوتوث، سیری می تواند پیام های دریافتی شما را بخواند و بلافاصله پاسخ دهد. (ما باید بعد از سخنرانی که شما نیاز دارید تأیید کنید که میخواهید پاسخ دهید قبل از شروع سیری صدای دیکتاتوری را بررسی کنید، همانطور که نسخه ی نمایشی نشان می دهد فوری است.) همچنین می توانید AirPod ها را نیز تقسیم کنید اگر می خواهید آن را با یک دوستان در حالی که محتوای جریان.

در HomePod، بلندگو می تواند بین صداهای مختلف برای پاسخ های شخصی را تشخیص دهد. هنگامی که شما به خانه و از خانه می روید، می توانید آی فون خود را از طریق HomePod نیز بچرخانید تا جایی که شما در یک آهنگ بین دو دستگاه قرار داشته باشید.

چندین آپدیت جدید از Siri پشتیبانی می کند: پشتیبانی CarPlay در حال حاضر با برنامه های شخص ثالث مانند Pandora و Waze سازگار است و Siri می تواند میانبرهای خودکار بر اساس فعالیت های شما و برنامه های متصل و دستگاه های هوشمند خانگی را پیشنهاد دهد.
اپل سیستم عامل خود را دریافت می کند

اپل در حال حاضر iPad را به عنوان پلت فرم خود به رسمیت می شناسد، با چرخش از iOS به سیستم اپل خاص خود. تعویض برنامه در حالت Slide Over می توانید با کشیدن و کنار زدن یا به راحتی صفحه نمایش را با کشیدن برنامه های کنار آن مشاهده کنید. شما می توانید صفحه نمایش را با استفاده از یک برنامه مشابه تقسیم کنید، مثلا مشاهده دو یادداشت در یک بار یا دو ایمیل در یک بار برای مرجع یکدیگر، به عنوان مثال.

نمایش فایل نیز به نظر می رسد کمی بیشتر در MacOS، با راه های مرور از طریق نمایش ستون و به اشتراک گذاری پوشه ها در iCloud. iPads ها هم اکنون از درایوهای انگشت شست USB یا وارد کردن دوربین از کابل USB به طور مستقیم بین دو دستگاه پشتیبانی می کنند. برخی از حرکات ویرایش متن جدید نیز وجود دارد، مانند کشیدن انگشت یا گسترش سه انگشت برای کپی کردن، برش و زدن


کشیدن یا کشیدن سه انگشت به سمت چپ و راست برای خنثی کردن و رد کردن.
macOS کاتالینا

خداحافظی به iTunes: در نسخه جدید macOS، Catalina نامیده می شود، اپل برنامه را به سه برنامه جداگانه برای موسیقی، پادکست ها و تلویزیون تقسیم می کند. برنامه Podcast به شما امکان می دهد که برای نمایش و قسمت بر اساس محتوا، مشابه آنچه گوگل در کنفرانس I / O خود در ماه گذشته خود اعلام کرد، جستجو کنید. برنامه های تلویزیونی و موزیک نیز مانند آنچه قبلا منتشر شد، با آیکون های رنگارنگتر در کنار آن، به شما اجازه می دهد تا از طریق ژانر و توصیه ها از طریق محتوا، مرور کنید.

Mac همچنین iPad را به عنوان صفحه نمایش دوم پشتیبانی می کند - ارائه راه حل برای کسانی که خواستار صفحه نمایش لمسی در MacBooks خود هستند. (البته، این نیاز به داشتن دو محصول اپل دارد.) اپل این ویژگی را Sidecar می نامد. iPad را می توان از طریق اتصالات سیمی و بی سیم متصل کرد.

هر دو iOS و MacOS به زودی کنترل صدا را ارائه می دهند که به شما امکان کنترل همه چیز را از باز کردن برنامه ها و تنظیم حجم را به فعالیت های دیگر مانند ویرایش متن می دهد. دیکته های صوتی به صورت محلی بر روی دستگاه پردازش می شوند بدون ارسال اطلاعات صوتی به ابر.

در قسمت های برنامه ها، یک برنامه جدید Find My من اکنون به شما اجازه می دهد تا دستگاه خود را جستجو کنید، حتی اگر از طریق بلوتوث بیسیم که از دیگر دستگاه های اپل در نزدیکی دستگاه ناقص است، به حالت آفلاین بیفتد. زمان نمایش در حال آمدن است به Mac نیز به منظور اعمال محدودیت های بیشتر در سراسر دستگاه.

در نهایت، اپل Project Catalyst را اعلام کرد، یک چارچوب که اجازه می دهد توسعه دهندگان برنامه های اپل را به Mac (که قبلا به نام Marzipan نامگذاری شده اند) قرار دهند. توسعه دهندگان می توانند امروز Catalyst دسترسی داشته باشند و فقط مک را در Xcode بررسی کنند تا به سادگی پشتیبانی از سیستم عامل های دسکتاپ را گسترش دهند.
SwiftUI برنامه را سریعتر می کند

یکی دیگر از چیزهای کوچک برای توسعه دهندگان: SwiftUI یک چارچوب جدید برای ایجاد برنامه های کاربردی در زبان برنامه نویسی اپل حتی سریعتر است. شما می توانید محتویات را به پیش نمایش برنامه بکشید و رها کنید و بدون استفاده از تایپ دستی، شروع به ساختن کد کنید. همچنین به طور خودکار پشتیبانی از زبان های بین المللی را می دهد که به راست به چپ و البته حالت تاریک است. شما حتی می توانید از این چارچوب برای ساخت برنامه های مختلف سیستم عامل اپل، از Watch to TV به iPad استفاده کنید.

اپل می گوید که محصول محصول باید کلیدهای خطوط کمتری را در نظر بگیرد، به این ترتیب اجازه می دهد که نمایندگان مجاز به استفاده از ویژگی های جدید بدون اضافه کردن مقدار زیادی به حجم کار خود باشند.
یک Mac Pro بزرگ گران قیمت اینجا است

WWDC همیشه یک رویداد سخت افزاری نیست، اما این به این معنا نیست که دستگاه قبلا در اینجا اعلام نشده است. امروز، اپل Mac Pro جدید را معرفی کرد، که از سال 2013 به طور کامل از زباله ها طراحی شده است، زیبایی را از سال 2013 به نمایش گذاشته است. این دستگاه زاویه ای بسیار بیشتری دارد که کمی کوچکتر به نظر می رسد ... مانند سبد لباس های شسته شده؟ پنیر بزرگ؟ به هر حال. برای حداکثر جریان هوا، بالا و پایین برش ها را در کنار هم نگه می دارد.

در داخل، مک پرو با پردازشگر اینتل Xeon تا 28 هسته و حداکثر 1.5TB حافظه را پشتیبانی می کند. شش اسلات برای گسترش حافظه و هشت اسلات PCI، سه پورت Thunderbolt، دو USB-C و دو پورت USB-A وجود دارد. در بخش گرافیک نیز بخش زیادی وجود دارد - ماژول گنجانده شده از AMD Radeon Pro 580X یا Radeon Pro Vega II پشتیبانی می کند و می توان آن را به دو قسمت Vega II اضافه کرد. یک کارت پردازش جدید تا سه جریان از 8K یا 12 جریان از 4K پشتیبانی می کند. برای بالا بردن سفارشی سازی، شما حتی می توانید چرخ ها را به پوسته Mac Pro اضافه کنید برای قابلیت اضافه شدن.

این مانیتور یک صفحه نمایش 32 اینچی با صفحه نمایش رتینا 6K و نسبت کنتراست 1.000.000: 1 است. اپل صفحه نمایش خود را "Range Extreme Dynamic Range" یا XDR می نامد و می تواند شش صفحه نمایش را برای حداکثر 120 میلیون پیکسل نمایش دهد.

همانطور که می توانید تصور کنید، تمام این قدرت ارزان نمی شود. Mac Pro با 8 هسته ای اینتل Xeon، 32 گیگابایت حافظه و 512 گیگابایت SSD برای 5999 دلار شروع می شود، در حالی که Pro Display XDR 4999 دلار است. پایه به طور جداگانه برای 999 دلار دیگر فروخته می شود. همه در پاییز امسال خواهند بود.
tvOS پشتیبانی چند نفره را به ارمغان می آورد

بدیهی است تلویزیون جدید تلویزیون پشتیبانی از سرویس های مبتنی بر تلویزیون را که اپل در ماه مارس اعلام کرده است، دریافت می کند، اما این به روز رسانی همچنین صفحه ای بازسازی شده ای را ارائه می دهد که پیش نمایش از نمایش های تلویزیونی و فیلم ها را نشان می دهد، شبیه آنچه شما در UX آمازون در تلویزیون آتش می بینید چرخش پیش از انتشار اپل Arcade، اپل همچنین اعلام کرد که تلویزیون اپل از لوازم جانبی بازی های شخص ثالث مانند کنترل کننده های Xbox One و PS4 پشتیبانی خواهد کرد.

TVOS جدید پشتیبانی چند کاربره را نیز ارائه می دهد تا توصیه های شخصی در نمایش ها و موسیقی را براساس محتوایی که مصرف می کنید، نشان دهید. رابط کاربری پخش موسیقی در حال حاضر اشعار زندگی می کنند که همراه با آهنگ به همان اندازه در iOS 13 دنبال می شود.
watchOS می تواند فروشگاه App خود را داشته باشد

به روز رسانی watchOS 6 جدید خود فروشگاه App اختصاصی خود را که شما می توانید از طریق Siri، کتیبه، و صدای دیکته صدا جستجو کنید. چند برنامه جدید اپل به دستگاه می آیند، از جمله یک برنامه ماشین حساب که می تواند به سرعت محاسبه نوک و تقسیم صورتحساب با دوستان و یک برنامه یادداشت صوتی برای ضبط در پرواز است.

منبع :theverge.com