کمک خواستم: آینده استعداد خودرو تغییر وسایل

30 نوامبر 2017
ارسال تصویر برای کمک خواست: آینده استعداد خودرو چرخ دنده ها است

    0
    0
    0

توسط ریل پلنگ و جان کرن

بحث در مورد تغییر سریع یک صنعت، که فکر می کرد در آستانه فروپاشی قرار گرفته و نجات ناوگان دولتی چند میلیارد دلاری را نجات دهد، نه تنها پیشرفت می کند، بلکه پیشروی نوآوری های تکنولوژیکی جهانی است. بله، ما در مورد خودرو صنعت خودرو رقابتی صحبت می کنیم. پس از بازسازی چشمگیر و سالهای رشد قوی، تولیدکنندگان خودرو همچنان در تحقیق و توسعه به شدت سرمایه گذاری می کنند، زیرا آنها به محیطی تعریف شده توسط "تحرک مشترک" منتقل می شوند.

شرکت های عمده عمده ای در حال رقابت برای ایجاد طیف وسیعی از موتورهای جایگزین (ترکیبی، الکتریکی، سلول های سوختی)، وسایل نقلیه متصل و خود به خود هستند، در حالی که همچنان برای بهبود بهره وری عملیاتی تلاش می کنند تا سود خود را حفظ کنند. به نوبه خود، مدل های کسب و کار و امکانات تولید در سراسر زنجیره تامین خودکار در حال بررسی و در برخی موارد، ارتقا یافته است. فشار بر این است که مصرفکنندگان و سازمانها در طیف صنعت به دنبال استفاده از خودروها در راههای جدید هستند که تنها چند سال پیش به نظر میرسید. در نتیجه، بازیکنان صنعت در جذب استعداد تکامل یافته تمرکز می کنند. این نیروی کار نسل بعدی نه تنها نیاز به توانایی های مهندسی و تکنولوژیکی قوی دارد، بلکه نیاز به پیشرفت در یک صنعت در حال توسعه که به طور فزاینده ای بر ایده های نوآورانه، همه جانبه و همکاری متکی است.

بخش اول خودرویی که در ابتدا توسط یک نیروی کار ناهار خوری گسترده تعریف شده است، در حال رقابت برای استعداد در دره سیلیکون و فراتر از آن است. فناوری قطعا جای بسیاری از موقعیت های مونتاژ خط، اما نیازهای استخدام به طور همزمان به مناطق دیگر بازار خودرو گسترش یافته است. و در حالی که این کاملا یک پویایی انسانی در برابر انسان نیست، به طور عمده به دلیل چالش قابل توجهی که صنعت برای تسریع در توسعه وسایل نقلیه متصل و مستقل انجام داده است. پیدا کردن درخشان مهندسین و
دانشمندان کامپیوتر نیز فرصت هایی را برای به طور مداوم بهبود فرآیندهای موجود در ارتباط با مجموعه وسایل نقلیه ارائه می دهد.

این به تغییرات مداوم در سراسر چشم انداز خودرو با توجه به آنچه مجموعه مهارت ها به دنبال و جایی که آنها را پیدا کنید. در خط مقدم تغییرات، معرفی محصولات و خدمات دیجیتالی است که توانایی خودروهای خودمختار، برق و متصل را دارند. فن آوری دیجیتال، تجربه مشتری را افزایش می دهد و یک پلت فرم "همیشه در" در داخل خودرو ایجاد می کند. در مورد گرفتن نقطه از A به نقطه B تنها چیزی که بیشتر در مورد یک سفر دیگر می تواند در طول سفر انجام شود، در حالی که بهبود تجربه مشتری با استفاده از تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته و خدمات پیش بینی شده است.

آنچه که ما واقعا در مورد آن صحبت می کنیم این است که ماشین را به عنوان دستگاه دیجیتالی بسیار شخصی و قدرتمند تربیت می کنیم. این نیاز به آموزش، توسعه و پاداش مهندسین جوان دارد که به طور متفاوت فکر می کنند. صنعت نیاز به جذب تعداد بیشتری از مهندسان مکانیک، مهندسان تضمین کیفیت نرم افزار و نرم افزارهای کامپیوتری و مهندسان نرم افزارهای سیستم دارد که علاقمند به مصرف مصرف کنندگان در جهان دیجیتال هستند. نصب کنندگان نیز نیاز به دنبال مهندسان الکترونیک بیشتری دارند که بتوانند در درک پیچیدگی سیستم های متصل به دیجیتال باشند. این گام تغییر در تمرکز به OEM ها اجازه خواهد داد که بخشی ذاتی تر از "رباتیسم" نامیده شوند، جایی که خودروها بخش مهمی از اکوسیستم دیجیتال تلفن همراه و متصل می شوند.

تکمیل اعتماد مغز دیجیتال، نیاز به افزایش یافتن مهندسان و دانشمندان است که می توانند راه حل هایی را ایجاد کنند که باعث افزایش راندمان بیشتر در اکوسیستم خودکار می شود. پیشرفت های بعدی نیاز به پیدا کردن این ذهن ها دارد که می تواند رویکرد جامعتری ارائه دهد. برای مثال، زنجیره عرضه سنتی را بیابید. افزایش دسترسی به داده ها از طریق سنسورها، شرکت ها را قادر می سازد تا زمان بندی و هزینه های خود را در چندین حالت حمل و نقل بهتر تجزیه و تحلیل کنند، که امکان افزایش بهره وری و صرفه جویی را فراهم می آورد. به نوبه خود، این پس انداز ها می توانند هدایت شوند تا به سرمایه گذاری بیشتر در زمینه های مرتبط با
هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین کمک کنند.

به همین ترتیب، صنعت خودرو باید از بهترین ایده ها در جهت دنبال کردن و بهبود فرایندهای تولید سازگار با محیط زیست و همچنین استانداردهای سرمایه گذاری به خاطر آب و هوا و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای جذب کند. کسب و کارها و مصرف کنندگان ارزش بیشتری در ابتکارات سبز، به ویژه در محصولات بسیار پیشرفته و به خوبی طراحی شده که دوست دارند، قرار می دهند. در حقیقت، 23 درصد از پاسخ دهندگان به نیروی کار جدید ما می گویند "انجام کارهایی که باعث ایجاد تفاوت می شوند" برای کارشان مهم تر است. این امر به انگیزه دادن به OEM ها برای استخدام مدیران متعهد به پایداری و مسئولیت اجتماعی شرکتی، و همچنین کسانی که می دانند چگونه به طور موثر در بازار چنین تلاش هایی را برای ایجاد وابستگی به برند، ادامه دهد.

به عنوان صنعت خودرو unde


این پیشرفت های سریع را در اختیار شما قرار می دهد، آنها منطقی استعداد خود را به بخش های دیگر اضافه می کنند. پیدا کردن مهندسان، دانشمندان و بازاریابان که در همه چیز دیجیتال غوطه ور هستند، شاید مهمتر از تجربه صنعت خودرو باشد. به طرق مختلف، خودرو به نوعی به یک گوشی هوشمند، با استفاده از چندین و فوری آن، به جای یک روش حمل و نقل، شبیه به یک گوشی هوشمند است. از آنجا که، اجازه دهید با آن مواجه شویم، این سطح راحتی که مشتریان به آن عادت کرده اند، چیزی است که انتظار می رود صنعت با آن سازگار شود.

در آخرین مطالعه "نیروی کار آینده"، PwC به نیروهای رقابتی که آینده کاری را در سال 2030 شکل می دهند، از جمله چگونگی فناوری، اتوماسیون و AI در حال تغییر مهارت هایی است که کسب و کارها در استعداد خود دنبال می کنند. خبر خوب این است که 74 درصد از پاسخ دهندگان می گویند که آماده هستند تا مهارت های جدید یاد بگیرند یا دوباره آموزش دهند تا بتوانند مشغول به کار شوند. و 65٪ فکر می کنند تکنولوژی چشم انداز کار خود را در آینده بهبود خواهد بخشید. برای صنعت خودرو، این یک زمان نیست که بخوابیم و منتظر رویدادها باشیم. کسانی که پیشاپیش برنامه ریزی می کنند تا بدانند که سناریوی آینده بالقوه ممکن است برای آنها مفید باشد، احتمالا بهتر از هر چیزی برای موفقیت است.

ما مشتاقانه منتظر بحث در مورد این موضوع در 2017 MICHauto نشست در دیترویت، میشیگان - یک طرح توسعه اقتصادی کلیدی در اتاق منطقه ای دیترویت، اختصاص داده شده به ترویج، حفظ و رشد صنعت خودرو. رویداد امسال، فرهنگ هیجان انگیز و تکامل یافته، فرصت های شغلی سریع در صنعت خودرو و تحرک میشیگان را مورد توجه قرار می دهد.

منبع :usblogs.pwc.com